Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
mudrlant1
Potratová lady Zdroj: www.facebook.com
 
Jojojo
Jojojo | 3.9.2021 09:17

Potratová lejdy je Cigániková.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 3.9.2021 10:04

@jojojo: cele slovensko riesi kvoli takym ako Zaborska len potraty. Ciganikova s tymi stredovekovcami len par krat vytrela podlahu...


Jojojo
Jojojo | 3.9.2021 11:24

A preto je potratová lejdy ona.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 3.9.2021 11:45

ked je niekto proti dalsiemu sprisnovaniu, ktore je totalne kontraproduktivne a absolutne zbytocne, kedze cisla umelych preruseni sustavne a kontinualne klesaju, este neznamena, ze je niekto za potraty. Ale tvoje cierno-biele videnie sveta (kto nie je s nami, je proti nam) take nuancy asi nerozlisuje.


Jojojo
Jojojo | 3.9.2021 11:48

Samozrejme, že nie je za potraty, veď to by znelo hrozne. Ona je len za slobodnú voľbu žien. A že je to kontraproduktívne povedal kto?


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 3.9.2021 11:52

ja. pozri si Polsko. Ked sprisnis interupcie, zvysis interupcnu turistiku, pripadne nelegalne zakroky mimo ambulantnych/nemocnicnych priestorov, ktore mozu mat zdravotne dopady pre pacientky, prip. budes zatvarat lekarov, ktori s takym postojom statu nesuhlasia a skor sa citia zaviazani svojim pacientkam, a ti budu chybat inde.

Riesenim je osveta a sexualna vychova, aby k neziaducim tehotenstvam nedochadzalo. Riesit treba priciny, nie symptomy.


Jojojo
Jojojo | 3.9.2021 14:23

Ako zvýši potratovú turistiku, ak bude v zákone, že v prípade diagnostikovania nejakej vady, bude nutné potvrdiť to ešte iným špecialistom? Myslím si, že mnohé ženy to robia, lebo samé chcú mať istotu, akurát poisťovňa im také druhé vyšetrenie teraz nepreplatí, lebo majú nárok iba na jedno.
No hlavne, veľká časť občanov (vrátane mňa) si myslí, že sa tu bavíme o zabití človeka, nie o nejakom nechcenom zhluku buniek. Môžeš s tým nesúhlasiť, ale mal by si to rešpekovať.
A nič z toho nevylučuje ďalšie riešenia, ktoré navrhuješ.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 3.9.2021 17:55

Len mi povedz, co treba riesit a menit, ked cisla idu roky stale dole?? Nie su ine, vaznejsie problemy? Alebo naozaj treba toto riesit kazdeho pol roka?


Jojojo
Jojojo | 3.9.2021 19:03

Hej, toto malo byť dávno vyriešené a nie fungovať podľa komunistického zákona z 50. rokov. Či sú dôležitejšie problémy? Neviem, ja neurčujem priority.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 3.9.2021 19:16

Hej hej, radsej sa vratme do doby kriziackych vyprav…


Nathanael
Nathanael | 4.9.2021 12:22

Sarmantna: Ono sa na to dá pozerať všelijako... napr. aj tak, že optika "najväčšieho problému" je vo svojej podstate sebecká, lebo je veľa záležitostí, ktoré väčšinu netrápia alebo im ani nerozumie, ale to neznamená, že ich môžeme ignorovať. A potom sú záležitosti, na ktoré sa nedá pozerať optikou "vývoja". Napr. uprava zákonov, definujúcich aké dôkazy sú prípustné v trestnom konaní, asi nebude motivovaná vývojom počtu vrážd, ale vývojom kriminalistickej vedy. Argument, že načo sa venovať pozícii DNA analýz z hľadiska zákonov, keď počet vrážd klesá, by vyznel absurdne. Morálka a z nej odvodená legislatíva, sa mení. V súlade so zákonom bolo otrokárstvo, nevoľníctvo, koncentračné tábory. Argument "načo stále riešiť interrupcie" je v tomto svetle podobný, ako argument "načo riešiť Židov, koho okrem nich to trápi"...


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 4.9.2021 13:34

Nathanel. Ale ako sa maju riesit interupcie?? Ich stazovanim, kladenim prekazok a prikazovanim a zakonmi? Alebo im radsej predchadzat osvetou a sexualnou vychovou?


Nathanael
Nathanael | 4.9.2021 17:25

Sarmantna: Ja nevravím, že mám odpoveď. Ja vravím, že diskusia o tom je legitímna. A najmä, prečo to stavať do polohy buď jedno alebo druhé? Zákony zakazujú mnohé veci. Zrušíme ich a bude len osveta a prevencia? A nie je to tak trochu aj naopak, že zákon zadefinuje, čo má byť predmetom osvety a prevencie?


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader